Aska-SevDaLi-Fm ForumLari
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aska-SevDaLi-Fm ForumLari

Flatcast Hazir Tema Yardim Güzel Sözler fcp Li temalar.

AnasayfaAnasayfa  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En son konular
» Bulmaca Gibi Bir Mail,Cozun Bakalim
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 6:03 am tarafından afraze16

» Evham bir hastalık mıdır?
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:49 am tarafından afraze16

» 24 SAAT ICINDE VUCDUMUZDA NELER OLUYOR
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:47 am tarafından afraze16

» yolculuk sırası
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:33 am tarafından afraze16

» Düz Mantık....‏
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:28 am tarafından afraze16

» ACILAR DENIZI
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:16 am tarafından afraze16

» Korkuyorum Aşktan
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:16 am tarafından afraze16

» Bekle Beni..! Mutlaka Bekle..!
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:13 am tarafından afraze16

» İyinin ve kötünün yüzü..
yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePtsi Ara. 29, 2008 5:04 am tarafından afraze16

Istatistikler
Toplam 29 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ACEMKIZI44

Kullanıcılarımız toplam 1024 mesaj attılar bunda 445 konu
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 11 kişi C.tesi Haz. 24, 2017 6:38 am tarihinde online oldu.
En iyi yollayıcılar
afraze16
yorgunum ey hayat yorgun Vote_lcapyorgunum ey hayat yorgun Voting_baryorgunum ey hayat yorgun Vote_rcap 
Admin
yorgunum ey hayat yorgun Vote_lcapyorgunum ey hayat yorgun Voting_baryorgunum ey hayat yorgun Vote_rcap 
cantanem.gonul
dolunayyy
immortal
*Aska_SevDaLi*
murat
((..Mehmet..))
*Naime*
maxma
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
:..Dost SiteLer..:
Aska-SevDaLi-Fm

yorgunum ey hayat yorgun

2 posters
YazarMesaj
afraze16
ÖzeL Üye
ÖzeL Üye
afraze16

yorgunum ey hayat yorgun Empty
MesajKonu: yorgunum ey hayat yorgun   yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimeCuma Ekim 10, 2008 7:12 am

yorgunum ey hayat yorgun

Her sonbahar gelisinde dokulur yapraklar birer birer, her biri bir tarafa savrulur.
"Hazan mevsimi, doganin da olum mevsimidir" derler.
"Elveda zamani, huzun mevsimi, ayrilik mevsimidir" derler.
Oysa ben mevsimler icerisinde en cok sonbahari severdim bir zamanlar.
Ucurum kenarlarinda acan sari sari cicekleri bir de, cicekler arasinda.
Dusme tehlikesiyle de olsa uzanip kokusunu icime cekerdim yudum yudum, nefes nefes... Hayatin butun derinligini, dinginligini, gizini orada ve onlarda bulurdum...
Dalindan ayri dusen her yapragin huznunu yasiyorum simdi ey hayat!
Sararmis, gazel olmus, solmus ve ruzgarin onunde savrulan yapraklarin huznunu.
Gonlumde sonbahar ruzgarlari esiyor, sarkilar daha bir icli caliyor simdi , gonlum yorgun, gonlum kus, gonlum suskun...
Bogazimda dugum dugum hasret, bulut bulut gozlerimde cakiyor simsekler...
Gurbetten gurbete savrulan insanlarin ic acisini duyuyorum icimde her sonbahar gelince...
İcimden kopan her duygu kirintisi yuregime batiyor...
Yapraklar gibiyim ben de ey hayat,
her sonbaharin gelisiyle beraber bende sonbahari yasiyorum sonunda ilkbaharin mujdesi olsa da...
Ben hep guzdeyim...
Her baktigimda soluk sari yapraklar gibi duruyor aynalarda ki yuzum, icim, disim sonbahar ey hayat.
Butun anilar yaprak yaprak sokaklara dokulmus.
Kardan bir kefenle kocaman bir dag gibi gelip oturmus gogsumun uzerine huzun...
Yorgunum, cok yorgun ey hayat, vefasiz dunyanin ihaneti beni bitirdi...
Bilirim ne yapsamda bir sonbahar yapragina yazgiliyim, degistiremiyorum yazgimi...
Acilara, huzunlere, sevdalara, sararmis yapraklarin ruzgardan savrulusuna yazilmis adim neylersin.
Terkedilmis evlerin hanelerine, yipranmis defterlerin sayfalarina yazilmis adim...
Bilirim sonbaharlarin sari kaderine yazilmis sonu hazin kucuk bir oykuyum ben,
kimselerin acip okumadigi bir kitapta;
uzerine huzun tozlari serpilmis kederli gecelerin sonbahar ruzgarlaridir belki de; butun bu yasadiklarim...
Ki, sonbahar yapraklari gibi dokulup, dokulup savrulup gidiyor omrum elimden...
Sonunda gucum tukenip dusecegim belki ya da kendi yuregimden tasinip gidecegim kimsenin bilmedigi, ulasamadigi, ugramadigi bir yurege...
Varsin karanlik geceler yokluguma agit yaksin, sahte sevgilerle avutsun hicranimi zaman...
Kac yildir ki, yasamin ugramadigi mezarliklar gibiyim, icime binlerce olu gomulu. Dolasip duruyorum agaclarin dokulmus yapraklari arasinda,
Bilmem bu kacinci cigligimdir ey hayat, sesimi duyuramadigin .
Bilmem bu kacinci imdat...
Şimdi vurulmus bir kus kanadi gibi duygularim, siginacagim dal da yok. Yipranmis, paralanmis eski bir giysi gibi duruyor uzerimde omrum...
Her ihanet onulmaz bir yara acti yuregimde, ne yapsam durmuyor kanama.
Kahretsin...
İcimin yasayan sevincli yanini oldurduler ey hayat, huzne bulandi her yanim,
Şimdi ihanetin kara bulutlari kaplamis gogumu, gunesli gunlere hasretim ey hayat...
Ellerine kapaniyorum simdi, anla beni, al beni...
Bir sonbahar yapragi gibi bekletme son yaprakta.
Birak alip gotursun beni sari yapraklariyla sonbahar ruzgarlari,
yapraklar gibi savurup savurup gotursun uzaklara...
Bir varmis bir yokmus diye baslar butun masallar.
Ellerim soguk simdi usuyorum, bedenim,dudaklarim buza donmus...
Yokumsa beni ey hayat, dogmamis gibi...
Sayki hic yasamadim, tatmadim, aciyi, ihaneti.
Masalim da olmadi sonu mutlulukla biten.
yorgunum ey hayat, yorgun

Admin
Adminisratör
Adminisratör
Admin

Ask Testi
Rep Puani:
yorgunum ey hayat yorgun Left_bar_bleue50/50yorgunum ey hayat yorgun Empty_bar_bleue  (50/50)

MesajKonu: Geri: yorgunum ey hayat yorgun   yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimeCuma Ekim 10, 2008 10:44 am

Paylasim icin Tskler Emegine SagLik Afraze16
https://askasevdali.yetkin-forum.com
afraze16
ÖzeL Üye
ÖzeL Üye
afraze16

MesajKonu: Geri: yorgunum ey hayat yorgun   yorgunum ey hayat yorgun Icon_minitimePaz Ekim 12, 2008 10:34 am

ben tşk ederim

yorgunum ey hayat yorgun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yorgun duserim ben
» :..Hayat Felsefesi..: